MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Skontaktuj się z nami

Czy masz ogólne pytania dotyczące organizacji, naszych lokalizacji lub chciałbyś złożyć konkretne zapytanie do Masterflex? A może szukasz konkretnej osoby kontaktowej dla określonego działu? Mamy kilka propozycji do wyboru.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Zaciski

Mamy odpowiednie zaciski do każdego zastosowania w różnych materiałach i rozmiarach. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu, skontaktuj się z nami - znajdziemy rozwiązanie!

Opaski zaciskowe do węży: Wszechstronne i uniwersalne

Zaciski do węży służą do łączenia końców węży ze stałym połączeniem, zapobiegając w ten sposób na przykład wyciekowi cieczy. Są one używane wszędzie tam, gdzie trzeba przymocować węże. Obszary zastosowań są różnorodne. Czy to w pomieszczeniach, czy na zewnątrz, w przemyśle motoryzacyjnym czy w rolnictwie - opaski zaciskowe są wymagane w wielu sytuacjach.

Rodzaje opasek zaciskowychNormy dotyczące opasek zaciskowychSkontaktuj się z nami

Produktbild: Master-Grip Schnellspannschelle

Opaski zaciskowe do węży od Masterflex

Nasza oferta obejmuje różnorodne zaciski do węży - zarówno do naszych węży zaciskowych, jak i do naszych wytłaczanych węży spiralnych. Oprócz naszych zacisków do węży ze stali ocynkowanej, można również wybrać identyczne alternatywy ze stali nierdzewnej. Profil mostkowy naszych opasek gwarantuje dużą odporność na rozciąganie i szczelność połączenia.

Typy zacisków węży

W przypadku systemów złączy z kołnierzem stożkowym wymagane są specjalne opaski zaciskowe. W przypadku tak zwanego połączenia zaciskowego, na przykład, dwa identyczne złącza zaciskowe są połączone ze sobą. Możliwe jest jednak również przykręcenie dwóch "przeciwnie" zaprojektowanych kołnierzy do końcówki węża jako części męskiej lub żeńskiej i połączenie ich ze sobą. W zależności od tego, jak zaprojektowany jest system łączenia, wymagania dotyczące zacisków potrzebnych w każdym przypadku będą oczywiście również różne.

Jakie normy mają zastosowanie do opasek zaciskowych

Podczas gdy w przypadku DIN 32676 oba połączenia są połączone specjalnym zaciskiem po włożeniu odpowiedniej uszczelki, połączenie zaciskowe zaprojektowane zgodnie z normą DIN 3016-3(cofnięte), tak zwane zaciski oporowe zapewniają, że wąż i nieskręcony kołnierz stożkowy (męski lub żeński) pozostają ze sobą mocno połączone. Ponieważ w obu przypadkach geometria zacisków jest dopasowana do określonego profilu kołnierzy, są one również nazywane zaciskami profilowymi. Zaciski profilowe ze szczękami zaciskowymi lub blokadami przegubów stanowią integralną część naszego portfolio produktów.

Obejmy profilowe zgodne z normą DIN 3016-3 (wycofane) lub obejmy mostkowe zgodne z normą DIN 3017 są odpowiednie na przykład do dużych węży ssących lub podobnych zastosowań, które nie muszą absorbować dużych sił mechanicznych. W naszym asortymencie można znaleźć odpowiednie zaciski o szerokości nominalnej do 250 mm. W przypadku opasek mostkowych możliwe są nawet znacznie większe zakresy mocowania. Nasze portfolio produktów obejmuje również odpowiednie zaciski lub zaciski przegubowe o szerokości nominalnej do 150 mm do łączenia dwóch gniazd zaciskowych.

Obejmy profilowe ze szczękami zaciskowymi lub blokadami przegubów i obejmy mostkowe są przeznaczone do bezpiecznego mocowania węży spiralnych z ich falistym konturem zewnętrznym. Istnieje możliwość dowolnego wyboru rozstawu opasek zaciskowych do węży spiralnych (prawo- lub lewoskrętne). Decydującym czynnikiem jest tutaj skok węża spiralnego.

Anwendungsbild: Schlauchschellen von Masterflex

WSKAZÓWKA: Jeśli nie masz pewności co do nachylenia węża spiralnego, zalecamy trzymanie węża pionowo przed sobą. Będziesz wtedy w stanie rozpoznać, czy spirala obraca się w lewo czy w prawo.

Masz pytania dotyczące naszych opasek zaciskowych? Porozmawiaj z nami!

Z niecierpliwością czekamy na rozmowę z Tobą!

Masz pytania dotyczące naszych produktów, niestandardowych rozwiązań lub specjalnych obszarów zastosowań i wymagań? Skontaktuj się z nami! Z niecierpliwością czekamy na rozmowę!

Stimmungsbild: Masterflex Mitarbeiter bei der Beratung eines Kunden

Wykorzystujemy dane osobowe wyłącznie w celu przetworzenia zapytania kontaktowego. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności.