MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Skontaktuj się z nami

Czy masz ogólne pytania dotyczące organizacji, naszych lokalizacji lub chciałbyś złożyć konkretne zapytanie do Masterflex? A może szukasz konkretnej osoby kontaktowej dla określonego działu? Mamy kilka propozycji do wyboru.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
Obraz nastroju: Inteligentna fabryka w Masterflex

Inteligentna fabryka

Odkryj przyszłość inteligentnej produkcji z Masterflex. Dowiedz się, jak nasze innowacyjne węże i rozwiązania mogą być wykorzystywane w inteligentnej fabryce jutra. Poznaj świat AMPIUS®, który optymalizuje proces produkcji i umożliwia zwiększenie wydajności.

Przyszłość technologii węży

Cyfrowe maszyny produkcyjne i urządzenia peryferyjne, koncepcje AI i big data to tematy, które poruszają nasze czasy. Masterflex również poświęca się tym tematom, i to nie tylko w naszej zdigitalizowanej produkcji. Byliśmy pierwszym dostawcą, który wprowadził cyfrowe systemy przewodów AMPIUS® i opracował system zarządzania przewodami. Zanurz się w świecie naszej inteligentnej fabryki i dowiedz się, jak innowacyjny AMPIUS® może zrewolucjonizować Twoje procesy produkcyjne. Dowiedz się więcej o naszej cyfrowej technologii węży, jej inteligentnej sieci i możliwości gromadzenia danych w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia wydajności.

AMPIUS® - nasze cyfrowe systemy węży

Grupa Masterflex jest pierwszym producentem węży, który wprowadził na rynek kompletny system operatorski składający się z węża, technologii czujników, inżynierii i przetwarzania danych: pod nazwą AMPIUS® Grupa Masterflex oferuje systemy węży ze zintegrowanymi funkcjami śledzenia cyklu życia i dopasowaną aplikacją.

Aplikacja AMPIUS® może być używana do automatycznego odczytu sygnatury produktu systemu węży, którego podstawowa wersja jest standardowo wyposażona w interfejs cyfrowy. Oznacza to, że dane techniczne lub "dane cyklu życia", takie jak data produkcji lub wysyłki, mogą być sprawdzane lub zapytania mogą być składane za naciśnięciem jednego przycisku.

Cyfryzacja otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie projektowania i optymalizacji produktów. W przyszłości możliwe będzie również wywoływanie informacji o zużyciu, ścieraniu, temperaturze, natężeniu przepływu i wielu innych parametrach dla odpowiednio wyposażonych produktów.

Opcje cyfryzacji nie są ograniczone do konkretnych serii węży lub określonych obszarów zastosowań. Zasadniczo sieciowe i inteligentne warianty i opcje mogą być realizowane dla całej gamy węży Masterflex i dostosowane do specjalnych wymagań Przemysłu 4.0.

Zdjęcie nastrojowe: tablica Masterflex podczas demonstracji aplikacji AMPIUS

Cyfrowe węże i cyfrowe systemy węży

Jeśli nasze cyfrowe systemy węży i rozwiązania wzbudziły Twoje zainteresowanie, dowiedz się więcej o AMPIUS® i poznaj dostępne opcje.

Więcej o AMPIUS

Inteligentna fabryka: cyfrowa produkcja, konserwacja predykcyjna i AMPIUS®

Cyfrowa produkcja węży

Na wczesnym etapie zainwestowaliśmy w systemy produkcyjne obsługujące Przemysł 4.0. Byliśmy w stanie znacznie zwiększyć przejrzystość naszych procesów produkcyjnych dzięki znacznie rozszerzonemu gromadzeniu danych i nowym sieciom. Dzięki stałemu i płynnemu monitorowaniu produkcji jesteśmy w stanie poprawić ogólną jakość procesu produkcyjnego, a także automatyzację i elastyczność.

Kilka lat temu, wraz z odpowiednio wykwalifikowanym partnerem w zakresie inżynierii mechanicznej, rozpoczęliśmy opracowywanie pierwszego na świecie w pełni sieciowego systemu produkcji wytłaczanych profilowo, zaawansowanych technologicznie węży poliuretanowych (węży spiralnych).

W pełni zdigitalizowana linia produkcyjna, taka jak ta, którą posiadamy, jest bezprecedensowa w tej formie i wymaga pełnej digitalizacji wszystkich czujników i siłowników (elementów napędowych) oraz ich połączenia w sieć. Zostało to zrealizowane po raz pierwszy w tak złożonej linii do wytłaczania.

Dowiedz się więcej

Personenbild: Nahaufnahme vom Werks- und Produktionsleiter

W Masterflex koncentrujemy się przede wszystkim na dalszym rozwoju sieci i automatyzacji w obszarze produkcji, przy czym kluczową rolę odgrywa transformacja cyfrowa.

Robin Huth, kierownik zakładu w Masterflex
Przykładowy obraz: Pracownicy stojący z ipadem w zakładzie produkcyjnym w Gelsenkirchen

Razem w przyszłość

Chcesz kształtować przyszłość razem z nami? Porozmawiaj z nami! Nasi inżynierowie chętnie Ci doradzą!

Skontaktuj się z nami

Ekonomiczna konserwacja nie jest kwestią szczęścia

Unikaj nieplanowanych przestojów w produkcji. Dowiedz się więcej o naszej koncepcji konserwacji predykcyjnej w świecie węży.

Dowiedz się więcej

Obraz podglądu strony startowej logowania Ampius na laptopie

System zarządzania wężami AMPIUS

Więcej informacji na temat naszego systemu zarządzania wężami i gromadzenia danych za pomocą AMPIUS® można znaleźć tutaj!

Dowiedz się więcej

Moodbild zur AMPIUS® App: App-Logo vor einem abstrakten Hintergrund.

Nasza aplikacja AMPIUS® - wykorzystaj swoje dane

Korzystasz już z systemu rurek AMPIUS®. Czy prawidłowo rejestrujesz swoje dane? Czy korzystasz z aplikacji? Kliknij tutaj, aby się zalogować.

Do aplikacji

Zalety inteligentnych węży są wielorakie. Pozostańmy przy przykładzie "monitorowania zużycia": wąż zgłasza, kiedy zużycie osiąga poziom krytyczny. W ten sposób można zapobiec poważnym uszkodzeniom, a nawet całkowitemu zatrzymaniu produkcji.

Stefan Nüßen, technologia i rozwój w Masterflex SE
Stimmungsbild: Masterflex Mitarbeiter im Gespräch zu Schlauchsysteme für Lebensmittel in der Entwicklung

Rozwiązania rozwojowe

Opracowujemy wysoce spersonalizowane, wydajne, innowacyjne i ekonomiczne rozwiązania w zakresie węży i połączeń. Wszystkie usługi, od początkowego pomysłu do gotowego produktu, pochodzą z jednego źródła.

Dowiedz się więcej

Stimmungsbild: Masterflex Mitarbeiter im Gespräch zu neuem Spiralschlauch

Cały świat węży

Mamy odpowiedni wąż do każdego zastosowania. Dowiedz się więcej o naszej ofercie węży standardowych.

Do standardowych węży

 

 

Mood picture: Węże w budowie pojazdów, zastosowania spawalnicze

W prawie wszystkich gałęziach przemysłu

Nasze węże zabezpieczają podstawowe funkcje maszyn i systemów. Dowiedz się więcej o obszarach zastosowań naszych węży.

Do obszarów zastosowań