MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Skontaktuj się z nami

Czy masz ogólne pytania dotyczące organizacji, naszych lokalizacji lub chciałbyś złożyć konkretne zapytanie do Masterflex? A może szukasz konkretnej osoby kontaktowej dla określonego działu? Mamy kilka propozycji do wyboru.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

To właśnie stąd pochodzi Masterflex

Zaczynaliśmy jako "fabryka węży technicznych" z zaledwie 3 pracownikami i 400 m² powierzchni produkcyjnej w Herten/Ruhr w 1987 roku. Dziś Masterflex SE jest technologicznym i globalnym liderem na rynku węży technicznych i rozwiązań połączeniowych, zatrudniającym ponad 600 pracowników na całym świecie.

Oto nasza historia.

2022
Sie sehen das Zertifikat für den Weltmarktführer Masterflex Group

Jesteśmy światowym liderem rynku (ponownie)!

Dzięki notowaniu w indeksie światowych liderów rynku Grupa Masterflex po raz kolejny znalazła się w gronie światowych liderów rynku. W specjalnym wydaniu WirtschaftsWoche przedstawił historie sukcesu wszystkich "500 sekretnych światowych liderów rynku 2022".

2021

"Capital" uhonorował Grupę Masterflex

Po raz drugi magazyn biznesowy "Capital" wraz z instytutem badań rynkowych "Statista" uhonorował najbardziej innowacyjne firmy w Niemczech. Jedną z 473 wyróżnionych niemieckich firm jest Grupa Masterflex!

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z rankingiem najbardziej innowacyjnych firm w Niemczech!

2021

Wyróżnienie jako TOP 100 innowatorów

Grupa Masterflex po raz kolejny znalazła się w TOP 100, co czyni ją jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Niemczech. TOP 100 to jedyny konkurs innowacyjny, który honoruje firmy średniej wielkości za zarządzanie innowacjami i sukcesy w zakresie innowacji.

Grupa Masterflex otrzymała tę nagrodę już po raz trzeci.

2021

Nagroda: Światowy lider rynku po raz kolejny

W tym roku Grupa Masterflex po raz kolejny znalazła się w Indeksie Liderów Rynku Światowego Uniwersytetu w St. Gallen.

Termin "światowy lider rynku" jest używany we wszystkich branżach, aby opisać globalnie aktywne i odnoszące sukcesy firmy z wiodącymi technologiami oraz wyjątkową jakością produktów i usług.

2020

Relaunch: Nowa strona internetowa Grupy Masterflex

Wow! Nowa strona internetowa Grupy Masterflex wyróżnia się świeżym wyglądem, całkowicie zmienioną i zorientowaną na grupę docelową treścią, a także przyjazną dla użytkownika i intuicyjną nawigacją.

Szczególną atrakcją jest nowy film korporacyjny.

2019

Jesteśmy liderem na światowym rynku!

Po latach 2017 i 2018 Grupa Masterflex po raz kolejny znalazła się w rankingu niemieckich globalnych liderów rynku. Dzięki notowaniu w Indeksie Liderów Rynku Światowego Uniwersytetu w St. Gallen, Grupa Masterflex po raz kolejny jest jednym z liderów rynku światowego.

2019

Masterflex współpracuje z Winkler AG w zakresie węży grzewczych templine®

Masterflex SE i Winkler AG, lider rynku w dziedzinie ogrzewanych węży i systemów grzewczych, uzgodniły szeroko zakrojoną współpracę. Winkler AG przejmie grupę produktów templine®, a także markę templine® i jej marketing od Masterflex SE ze skutkiem natychmiastowym. Masterflex produkuje systemy węży grzewczych pod nazwą templine® od ponad 10 lat. Zespoły sprzedażowe i techniczne obu firm dołożą wszelkich starań, aby w fazie przejściowej nie było żadnych ograniczeń ani opóźnień dla klientów.

2019

Nowy wąż spożywczy zatwierdzony przez UE

Novoplast Schlauchtechnik wprowadza na rynek pierwszy poliuretanowy wąż spożywczy, który jako całość posiada dopuszczenie UE do kontaktu z żywnością. Linia produktów Master-Tube PUR 98A Food spełnia wszystkie wymagania zgodnie z przepisami rozporządzenia (UE) nr 10/2011, w tym rozporządzeniami zmieniającymi i rozporządzeniem w sprawie towarów konsumpcyjnych - a tym samym jest również zgodna z przepisami rozporządzenia (UE) nr 1935/2004 i niemieckiego kodeksu żywności i pasz (LFGB).

2019

Aplikacja AMPIUS® jest uruchomiona

W samą porę na rozpoczęcie seryjnej produkcji systemów węży AMPIUS® ze zintegrowanymi funkcjami śledzenia cyklu życia, Grupa Masterflex wprowadza odpowiednią aplikację AMPIUS®. Systemy węży w połączeniu z aplikacją i smartfonem zapewniają bogactwo danych, które można wykorzystać do monitorowania i optymalizacji powiązanych procesów lub wykrywania usterek na wczesnym etapie.

2019
Logo des Top 100 Innovator Awards 2019

Jesteśmy TOP 100 innowatorów!

Grupa Masterflex jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm średniej wielkości w Niemczech - uhonorowaną przez TOP 100. Po raz drugi (po 2016 r.) otrzymaliśmy nagrodę od Rangi Yogeshwara, dziennikarza telewizyjnego i mentora konkursu. TOP 100 to jedyny konkurs innowacyjności w Niemczech, który wyróżnia firmy średniej wielkości za zarządzanie innowacjami i sukcesy w zakresie innowacji. Byliśmy szczególnie przekonujący w kategorii "Innowacyjne procesy i organizacja".

2019

Nowa ulotka AMPIUS® pokazuje cyfrowe możliwości

"AMPIUS® - Przyszłość technologii przepływu" to tytuł nowej ulotki AMPIUS®. Pod tą nazwą Grupa Masterflex opracowała systemy węży, które wkrótce będą standardowo wyposażone w interfejs cyfrowy. Systemy węży AMPIUS® łączą w sobie dostosowaną technologię czujników z funkcjami śledzenia cyklu życia i inteligentnym materiałem.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ulotkę

2019

Masterflex prezentuje nowy wąż ssawno-tłoczny

Masterflex po raz kolejny dba o czystość ulic, placów i ścieżek, prezentując nowy, odporny na mikroby i hydrolizę wąż ssawno-tłoczny wykonany z poliuretanu, który został specjalnie opracowany do stosowania w technologii usuwania odpadów i sprzątania: Master-PUR H Streetmaster Pro. Nowy wąż z wypróbowanej i przetestowanej serii Streetmaster ma bardzo specjalną strukturę, która zapewnia znacznie lepszą ściśliwość, większą elastyczność i zoptymalizowane właściwości przepływu.

2018

Stifterverband uhonorował Grupę Masterflex

Grupa Masterflex otrzymała znak jakości "Innowacyjność dzięki badaniom". Znak ten, przyznawany przez Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft e.V., jest przyznawany firmom, które biorą udział w przeprowadzanym co dwa lata badaniu dotyczącym badań i rozwoju w niemieckiej gospodarce. Badanie jest przeprowadzane w imieniu Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych (BMBF).

2018

Ważny wkład w cyfryzację - Wywiad w "Technischer Handel"

Grupa Masterflex trafiła w gusta klientów dzięki AMPIUS - taki jest wniosek rok po wprowadzeniu pierwszych inteligentnych systemów węży z możliwością łączenia w sieć. Magazyn branżowy "Technischer Handel" rozmawiał z kierownikiem projektu Stefanem Nüßenem i dyrektorem generalnym Grupy Masterflex, dr Andreasem Bastinem, o tym ważnym wkładzie w cyfryzację.

Pełny wywiad można znaleźć tutaj

2018

Nowa broszura dotycząca technologii medycznych

Nowa broszura poświęcona technologii medycznej przedstawia w kompaktowej formie na 20 stronach, czym się zajmujemy, co charakteryzuje nasze produkty oraz jakie posiadamy doświadczenie w zakresie materiałów i produkcji. Marki Novoplast Schlauchtechnik, Fleima-Plastic i APT zostały zaprezentowane razem po raz pierwszy.

Broszurę można znaleźć tutaj

2018

Masterflex otrzymuje certyfikat AEO

Masterflex staje się "Upoważnionym Przedsiębiorcą", a tym samym ma bardzo specjalny status: "Upoważniony Przedsiębiorca" ("AEO") jest uważany za szczególnie wiarygodnego i godnego zaufania, a zatem może ubiegać się o specjalne korzyści związane z odprawą celną.

2018

Masterflex otrzymuje patent na węże Master-PUR Inline i Master-PUR Performance

Pole position dla Masterflex: Otrzymaliśmy patent na nasze przewody Master-PUR Inline i Master-PUR Performance. Patent opisuje wewnętrzną wyściółkę węży i obejmuje zarówno proces produkcyjny, jak i gotowy produkt. Dzięki temu Masterflex jest jedynym producentem w Niemczech, który może - i ma prawo - produkować węże poliuretanowe z gładką wykładziną o długości do 25 metrów w jednym kawałku.

2018

Uniwersytet w St. Gallen uhonorował Grupę Masterflex tytułem World Market Leader Champion 2018

Dzięki notowaniu w Indeksie Liderów Rynku Światowego Uniwersytetu w St. Gallen, Grupa Masterflex po raz kolejny jest jednym z liderów rynku światowego w sektorze "Chemia i farmaceutyka" - a tym samym po raz kolejny jedną z najlepszych firm na świecie w tym roku.

2017

Masterduct świętuje rocznicę

Masterduct kończy 18 lat - i dziękuje swoim klientom, dostawcom i partnerom biznesowym za zaufanie, jakim ją obdarzyli.

2017

Templine® Vario wyróżniony jako najlepszy produkt 2017 roku

Wąż w wężu: Wąż grzewczy templine® Vario z wymiennym rdzeniem wewnętrznym został wyróżniony przez magazyn branżowy "Process" jako najlepszy produkt 2017 roku. Wyjątkowe właściwości i wąż wewnętrzny, który można łatwo wymienić, przekonały renomowane jury ekspertów i zapewniły wężowi grzewczemu templine® Vario miejsce w TOP 10.

2017

Portret firmy: "Ta milimetrowa praca idzie w świat"

"Produkcja form - formowanie wtryskowe - montaż: wszystko z jednego źródła" to motto Fleima-Plastic. Obejmuje to zarówno standardowe artykuły medyczne, jak i komponenty specyficzne dla klienta, które są wytwarzane przy użyciu własnych narzędzi do formowania wtryskowego. Przeczytaj cały artykuł w Oderwälder Zeitung z 27 października 2017 r.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć portret firmy

2017

Nowa marka APT: pierwsze projekty, głównie w dziedzinie technologii medycznych

APT działa pod banderą Grupy Masterflex od początku 2017 roku. I jest na udanym kursie: "Przychody zrealizowane do tej pory są w pełni zgodne z naszymi oczekiwaniami, a nawet nieco powyżej planu" - mówi dr Andreas Bastin, CEO Grupy Masterflex. Pierwsze wspólne projekty sprzedażowe, w szczególności w zakresie technologii medycznych, zostały uruchomione i mają duże szanse zaowocować dużymi zamówieniami.

2017

AMPIUS®: Masterflex cyfryzuje branżę węży

Grupa Masterflex jest pierwszą firmą na rynku, która oferuje sieciowe, inteligentne lub inteligentne warianty i opcje dla całego programu węży. Wszystkie systemy węży, które są wyposażone w interfejsy cyfrowe i oferują funkcje śledzenia cyklu życia, są podsumowane pod nazwą AMPIUS®. Opcje cyfryzacji nie są ograniczone do określonych serii węży lub konkretnych rynków, ale mogą być dostosowane do konkretnych wymagań klienta.

2017

Grupa Masterflex po raz kolejny wśród 100 najbardziej udanych niemieckich MŚP

Jak wyglądałaby niemiecka gospodarka bez MŚP? O połowę mniej skuteczna, o połowę mniej zróżnicowana i o wiele mniej międzynarodowa, według Munich Strategy Group (MSG), która wraz z dziennikiem "Die Welt" po raz siódmy uhonorowała "TOP 100 gwiazd wzrostu i zysków" z sektora MŚP. Grupa Masterflex już po raz drugi znalazła się w elitarnym gronie niemieckich MŚP. Na potrzeby rankingu przeanalizowano dane strukturalne około 3500 średnich przedsiębiorstw ze wszystkich sektorów i krajów związkowych.

2017

APT wzmacnia Grupę Masterflex

Firma APT Advanced Polymer Tubing GmbH z Neuss, specjalizująca się w produkcji fluoropolimerów, staje się częścią Grupy Masterflex. APT posiada wyjątkowe doświadczenie w dziedzinie zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych, takich jak PTFE i inne w pełni i częściowo fluorowane polimery. Doświadczenie w zakresie materiałów i zastosowań, które APT wnosi ze sobą, strategicznie uzupełnia portfolio produktów Grupy Masterflex.

2016
Masterflex Group, Masterflex: Produktabbildung des neuen, ultraleichten Master-PUR L-F Trivolution, der als Premiumprodukt für leichte Absauganwendungen konzipiert ist

Nowy, trwale antystatyczny wąż ssący i tłoczący z serii Food A jest w 100% bezpieczny dla żywności.

Węże i przewody łączące w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym muszą spełniać surowe przepisy i wymagania w zakresie jakości, higieny, odporności na ścieranie, elastyczności i sprężystości. Firma Masterflex dodała nowy poliuretanowy (PUR) wąż ssawno-transportowy do swojej oferty trwale antystatycznych węży spożywczych przeznaczonych specjalnie do użytku w tych branżach: Master-PUR FOOD A Multi, dzięki innowacyjnemu składowi materiałowemu, nadaje się do transportu artykułów spożywczych zgodnie z grupami płynów modelowych od A do E. Może być stosowany do bezpiecznego i niezawodnego transportu prawie wszystkich rodzajów żywności (suchej, wodnej, kwaśnej, alkoholowej i tłuszczowej) oraz produktów mlecznych.

WAŻNA UWAGA: Ze względu na zmienione wartości graniczne, węże te obecnie nie spełniają już homologacji dla sektora spożywczego.

2016

Grupa Masterflex należy do TOP 100

Po raz 23. uhonorowano TOP 100, najbardziej innowacyjne firmy w niemieckim sektorze MŚP. W tym roku Grupa Masterflex po raz pierwszy należy do tej elity innowacji - i wzięła udział w wymagającym, naukowym procesie selekcji. Analizowano zarządzanie innowacjami i sukces innowacji. Mentor konkursu innowacji, Ranga Yogeshwar, uhonoruje najlepszego innowatora podczas niemieckiego szczytu MŚP 24 czerwca w Essen.

2016

Masterflex jest pierwszym europejskim producentem węży, który uzyskał certyfikat zgodności z normą DIN EN ISO 9001:2015.

Firma Masterflex SE z siedzibą w Gelsenkirchen pomyślnie przeszła certyfikację zgodnie z nową międzynarodową normą ISO 9001:2015, co czyni ją pierwszym producentem węży technicznych i systemów połączeń w Europie z tą cechą jakości. Certyfikat został przyznany przez TÜV Nord i jest regularnie monitorowany na bieżąco. Dzięki temu wszystkie etapy procesu są jeszcze bardziej zrozumiałe i przejrzyste dla klientów - w tym na przykład fakt, że wszyscy pracownicy są specjalnie przeszkoleni i stale podnoszą swoją wiedzę.

2016
Masterflex Group, Masterflex: Abbildung des neuen Ehrenvoritzenden des Aufsichtsrats, Friedrich Wilhelm Bischoping

Friedrich Wilhelm Bischoping zostaje honorowym przewodniczącym

W trakcie IPO w 2000 r. Friedrich Wilhelm Bischoping, jeden z założycieli Grupy Masterflex, przeniósł się na szczyt Rady Nadzorczej. Po 16 latach ustępuje on z tego stanowiska. To był "dokładnie właściwy czas", aby przekazać to ważne zadanie w młodsze ręce. Absolwent inżynierii założył Masterflex Kunststofftechnik GmbH wraz z dwoma partnerami w 1987 roku. W tamtym czasie firma zatrudniała trzech pracowników; dziś ma ponad 600 pracowników na całym świecie. Bischoping został honorowym prezesem Grupy Masterflex.

2016
Masterflex Group, Masterflex: Grundsteinlegung in Gelsenkirchen zum Ausbau der Produktions- und Büroflächen, bei der Vorstandsvorsitzender Dr. Andreas Bastin, Thomas Kämpf Leiter M&A und Oberbürgermeister Frank Baranowski die Zeitkapsel in das Mauerwerk der neuen Hallen eingebettet haben

Wmurowanie kamienia węgielnego w Masterflex SE: Rozbudowa produkcji i magazynu w Gelsenkirchen

W Gelsenkirchen, najważniejszej lokalizacji dla produkcji węży spiralnych, znacznie zwiększono możliwości magazynowe i produkcyjne. Najpierw na początku roku oddano do użytku magazyn o powierzchni ok. 850m2 przy Willy-Brandt-Allee. W drugim etapie powstanie nowy dwupiętrowy budynek o powierzchni brutto 7 700m2 z utwardzonymi terenami zewnętrznymi. Burmistrz Frank Baranowski i przedstawiciele Agencji Rozwoju Gospodarczego Gelsenkirchen, a także klienci i partnerzy biznesowi byli również obecni przy wmurowaniu kamienia węgielnego wraz z dyrektorem generalnym dr Andreasem Bastinem.

2016
Masterflex Group, Masterflex: Neue, 850 Quadratmeter große Lagerhalle am Standort von Masterflex in Gelsenkirchen, als ergänzender Schritt zum Ausbau der Produktionsflächen die Ende 2016 fertig gestellt werden

Masterflex inwestuje w rozbudowę zakładu

Grupa Masterflex inwestuje około siedmiu milionów euro w rozbudowę zakładu w Gelsenkirchen. W ten sposób firma chce sprostać stale rosnącej liczbie zamówień, ale także wzmocnić lokalizację i zaoferować swoim pracownikom ekonomicznie bezpieczną przyszłość. Rozbudowywane są zarówno zdolności magazynowe, jak i produkcyjne.

2016

Master-PUR LF Trivolution od Masterflex - nowy produkt premium do prostych zastosowań ssących

Na rynek wprowadzany jest nowy, superlekki wąż z folii poliuretanowej Master-PUR LF Trivolution. Został on zaprojektowany do prostych zastosowań odciągowych i jest doskonałym produktem klasy podstawowej w jakości premium: dzięki trzem charakterystycznym właściwościom (trwale antystatyczny, odporny na mikroby, trudnopalny) dołącza do sprawdzonej i popularnej serii węży "Trivolution".

2016

Grupa Masterflex, światowy lider rynku!

Kto nie lubi twierdzić, że jest globalnym liderem rynku? Według Uniwersytetu w St. Gallen zbyt wiele firm tak robi - i bez zbędnych ceregieli opracował własny ranking "prawdziwych" światowych liderów rynku. Grupa Masterflex natychmiast znalazła się w nowym rankingu liderów rynku światowego renomowanego uniwersytetu i tym samym jest jednym z "prawdziwych światowych liderów rynku".

2015
Masterflex Group, Masterflex: Azubis von Masterflex sowie Frau Christina Neubauer, Leiterin der Personalabteilung der Masterflex Group, in den Räumlichkeiten der Gelsenkichener Tafel nach einer erneut erfolgreichen Weihnachtsaktion, bei der beim Verpacken von Spenden geholfen wurde

Świąteczna kampania Gelsenkirchener Tafel

Po raz kolejny w tym roku stażyści wspierają Gelsenkirchener Tafel w kampanii bożonarodzeniowej i spędzą dwa dni na pakowaniu darowizn na prezenty świąteczne.

2015

Seria FOOD spełnia standard

Węże antystatyczne FOOD firmy Masterflex spełniają wymogi nowego rozporządzenia UE nr 10/2011, które będzie miało zastosowanie do wszystkich węży bezpiecznych dla żywności od 2016 roku. Oznacza to, że wszystkie węże FOOD mogą być używane do transportu żywności, od skrobi ziemniaczanej i cukru po mrożonki, a nawet mleko w proszku do żywności dla niemowląt.

2015
Masterflex Group, Masterflex: Fotoshooting in den Produktionshallen bei Masterflex im Rahmen der bundesweiten Anzeigenkampagne für den Industriestandort Gelsenkirchen

"Z nami to będzie coś" - Grupa Masterflex wspiera kampanię zakładu w Gelsenkirchen

Grupa Masterflex, która ma siedzibę w Gelsenkirchen-Erle od ponad 25 lat, jest jedną z 13 firm biorących udział w ogólnokrajowej kampanii reklamowej mającej na celu zwrócenie uwagi na Gelsenkirchen i oczywiście na wiodącego specjalistę od węży.

2015

Grupa Masterflex reorganizuje swoją działalność w Rosji

W październiku Masterflex SE sprzedaje swoje udziały w Masterflex RUS z Sankt Petersburga. W zamian podpisano umowę o wyłącznym partnerstwie handlowym z nowym właścicielem większościowym i poprzednim partnerem, SovPlym.

2015
Masterflex Group, Masterflex: Symbolische Scheckübergabe in den Räumlichkeiten der Gelsenkirchener Kindertafel, bei der Herr Anthony Quinn, Marketing Leiter Masterflex Group, die beim B2Run erlaufene Summe überreicht

Darowizna na rzecz banku żywności w Gelsenkirchen

Drużyna Masterflex zajęła świetne 25. miejsce w klasyfikacji generalnej biegu firmowego B2Run w Gelsenkirchen Schalke. Zebrano darowiznę w wysokości 1100 euro na rzecz organizacji charytatywnej dla dzieci w Gelsenkirchen.

2014
Masterflex Group, Masterflex: Azubis von Masterflex in den Räumlichkeiten der Gelsenkirchener Tafel, nachdem sie beim verpacken von Sachspenden für Weihnachtspräsente die Tafel im Rahmen der dauerhaften Kooperation unterstützt haben

Świąteczna współpraca sponsorska

W ramach współpracy sponsorskiej z bankiem żywności w Gelsenkirchen, stażyści spędzają dwa dni podczas Adwentu na sortowaniu i pakowaniu darów rzeczowych na prezenty świąteczne.

2014

Masterduct wprowadza FireFlex

Innowacyjny wąż FireFlex zostanie wprowadzony na rynek amerykański jesienią. FireFlex to wąż wydechowy zaprojektowany specjalnie do pracy w wysokich temperaturach i został opracowany specjalnie dla flot pojazdów straży pożarnej.

2014
Masterflex Group, Masterflex, Novoplast Schlauchtechnik: Das Messeteam von Novoplast Schlauchtechnik und Masterflex präsentiert erstmals Seite an Seite Produkte aus ihrem Sortiment auf dem Gemeinschaftsmessestand auf der Hannover Messe

Grupa Masterflex na targach Hannover Messe

Na targach Hannover Messe Grupa Masterflex po raz pierwszy prezentuje się wraz ze swoimi markami Masterflex i Novoplast Schlauchtechnik. Prezydent Saksonii-Anhalt, dr Reiner Haseloff, zapoznał się z innowacjami Grupy Masterflex podczas targów.

2014
Masterflex Group, Masterflex: Abbildung der 3 Superhelden die als Kampagnenmotiv für die Neueinführung des Master-PUR Trivolution dienen und die 3 Haupteigenschaften der Schlauchserie Antistatik, Mikrobenresistenz und Schwerentflammbarkeit symbolisieren

Światowa nowość dla Grupy Masterflex

W lutym 2014 r. Grupa Masterflex wprowadza na rynek pierwszy na świecie produkt Master-PUR Trivolution: pojedynczy wąż o TRZECH dodatkowych właściwościach. Wąż spiralny Master-PUR Trivolution® jest antystatyczny zgodnie z TRBS 2153, odporny na mikroby i trudnopalny zgodnie z DIN 4102 B1.

Z okazji wprowadzenia produktu na rynek uruchomiono kolorową i atrakcyjną kampanię marketingową z trzema symbolicznymi "super bohaterami".

2013
Masterflex Group, Novoplast: Neue Produktionsanlage mit Bedienpanel im neu errichteten Reinraum von Novoplast in Halberstadt, mit einem Mitarbeiter aus dem Bereich Medizintechnik der die Maschine bedient

Rozbudowa pomieszczeń czystych w Novoplast Schlauchtechnik

Jesienią 2013 roku Grupa Masterflex uruchomiła nowe pomieszczenia czyste w zakładzie w Halberstadt. Aby zaspokoić rosnące potrzeby klientów z sektora technologii medycznych, do zakładu produkcyjnego marki Novoplast Schlauchtechnik dodano nowe pomieszczenie czyste.

2013
Masterflex Group, Masterflex: Produktabbildung des neuen Master-PUR Performace, der mit seiner nahtlos glatten Innenoberfläche den stärksten Belastungen beim Schüttguttransport standhält und eine absolute Weltneuheit darstellt

Narodziła się gwiazda - nowy Master-PUR Performance

We wrześniu 2013 r. Grupa Masterflex wprowadza na rynek absolutną nowość w dziedzinie węży spiralnych: "Master-PUR Performance®" marki Masterflex. Ten wytłaczany wąż spiralny o absolutnie gładkiej powierzchni wewnętrznej może wytrzymać najwyższe obciążenia podczas transportu szorstkich lub ciężkich towarów masowych, a także jest znacznie bardziej elastyczny niż porównywalnie ciężkie węże PU.

2013

Nowa umowa finansowania Grupy

W maju uzgodniono refinansowanie Grupy do 2018 roku. Nowy kredyt konsorcjalny o łącznej wartości do 40 mln EUR został udzielony do czerwca 2018 r. i został zawarty z czterema bankami. Umowa ta zastępuje stary kredyt obowiązujący do 2015 r. i zasadniczo wszystkie inne linie kredytowe w Grupie Masterflex, a także zapewnia środki na ewentualne przejęcia w podstawowej działalności.

2013
Masterflex Group, Masterflex, Fleima Plastic, Matzen & Timm, Novoplast, Masterduct: Logos aller Unternehmensmarken die unter dem Dach der Masterflex Group einen kompletten Corporate Design Relaunch vollzogen haben und sich nun mit einheitlichem Markenauftritt präsentieren

Standaryzowana obecność marki

Masterflex ma nową tożsamość marki od marca 2013 roku. Od tego czasu wszystkie produkty są sprzedawane pod marką parasolową Masterflex Group pod jedną z pięciu marek firmy - Masterflex, Matzen & Timm, Novoplast Schlauchtechnik, Fleima-Plastic i Masterduct.

2012
Masterflex Group, Masterflex: Übergabe der Jubiläumsurkunde der Industrie und Handelskammer zu Gelsenkirchen an den Vorstandsvorsitzenden Dr. Andreas Bastin und an den Vorsitzenden des Aufsitchtsrats Herrn Friedrich Wilhelm Bischoping, anlässlich des 25 jährigen Firmenjubiläums von Masterflex

25-lecie firmy Masterflex

W październiku 2012 roku firma Masterflex obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji zbierane są datki wewnętrzne i zewnętrzne dla organizacji Gelsenkirchener Tafel e.V.. Zebrano znaczną, czterocyfrową sumę.

2012
Masterflex Group, Masterflex: Hauptversammlung der Masterflex Group im Schloss Horst, auf der im Juni 2012 mit großer Mehrheit der die Rechtsformumwandlung von der Masterflex AG in die Masterflex SE beschlossen wurde und welche ab Oktober 2012 in Kraft trat

Zmiana formy prawnej na SE

W czerwcu doroczne walne zgromadzenie zdecydowaną większością głosów zatwierdza przekształcenie w Masterflex SE. Powodem zmiany formy prawnej jest jej większa akceptacja wśród globalnie aktywnych klientów i inwestorów. Przekształcenie w SE formalnie wchodzi w życie 1 października 2012 r., bez zmian w notowaniach giełdowych.

2012
Masterflex Group, Masterflex: Urkundenübergabe mit der Auszeichnung

Uznana za firmę przyjazną rodzinie

W sierpniu firma Masterflex otrzymała znak "Firma przyjazna rodzinie 2012" przyznawany przez Sojusz na rzecz Rodzin w Gelsenkirchen. Jest to uhonorowanie wieloletniej praktyki firmy w zakresie przyjaznych rodzinie modeli czasu pracy i rozwiązań awaryjnych (np. choroba, odwołanie lekcji).

2012
Masterflex Group, Masterflex Asia: Abbildung des Vertriebsteams aus Singapur und China am Messestand, welches successive aus- und aufgebaut wird um die Vertriebsregion Asien weiter auszubauen

Ekspansja w Azji

Powstają spółki zależne w Niemczech, Singapurze i Chinach w celu ekspansji na rynki azjatyckie. Po udanych poszukiwaniach lokalizacji, zespół sprzedaży w Singapurze i Chinach jest stopniowo budowany.

2012
Masterflex Group, Masterflex: Urkundenübergabe an Herrn Ole Stein durch den OB Frank Baranowski

Wyróżniony przez projekt "Ökoprofit"

Firma Masterflex ma zaszczyt z powodzeniem uczestniczyć w projekcie "Ökoprofit". Celem jest opracowanie praktycznych pomysłów, które zmniejszają obciążenie dla środowiska i jednocześnie obniżają koszty operacyjne.

Kliknij tutaj, aby uzyskać certyfikat

2011
Masterflex Group, Masterflex Asia: Abbildung des German Centers in Singapur in dem die neue Führungsgesellschaft Masterflex Asia Pte Ltd ab Dezember ansässig ist und mit der die Masterflex Group die Expansionspläne Richtung Asien in die Tat umsetzt

Pierwsze kroki w kierunku Azji

W grudniu Grupa Masterflex rozpoczyna ekspansję w Azji, zakładając azjatycką spółkę zarządzającą Masterflex Asia Pte Ltd w Singapurze i kolejną lokalizację w pobliżu Szanghaju w Chinach.

2011

Wzrost dzięki innowacjom

Części formowane w geometrii 3D mogą zastąpić ciężkie metalowe rury. Tłumią one również wibracje.

Wąż gazu obojętnego opracowany przez Matzen & Timm dla systemu tankowania Airbusa A380 / M400 jest lekki jak piórko, przewodzi prąd elektryczny i jest niepalny.

2011
Masterflex Group, Masterflex: Urkundenübergabe

Turnarounder roku

Jesienią dyrektor generalny Masterflex, dr Andreas Bastin, otrzymuje nagrodę "Turnarounder of the Year 2011" w kategorii "Firmy zatrudniające do 500 pracowników" od firmy audytorskiej BDO i magazynu Impulse.

2011

Kampania akceptacji In|du|strie

Latem Masterflex dołącza do kampanii akceptacji In|du|strie prowadzonej przez IHK Nord-Westfalen. Dzięki tej kampanii lokalne firmy przemysłowe promują większe zrozumienie i bliskość wśród mieszkańców regionu.

2011
Masterflex Group, Masterflex Cesko: Abbildung des Teams vom Produktions- und Vertriebsstandorts Masterflex Cesko .r.o. in Tschechien in der Produktionshalle

Nowa spółka w Czechach

Wraz ze swoją spółką zależną Masterflex Cesko s.r.o., Masterflex uruchamia własną organizację sprzedaży w Czechach i na Słowacji.

2011

Sprzedaż Clean Air Bike GmbH

W kwietniu Masterflex sprzedaje spółki Clean Air Bike GmbH z siedzibą w Berlinie i Velo Drive GmbH z siedzibą w Herten. Wreszcie, działalność związana z technologią ogniw paliwowych zostaje sprzedana w październiku w ramach transakcji dotyczącej aktywów. Koncentracja na podstawowej działalności w zakresie zaawansowanych technologicznie systemów węży, która rozpoczęła się w 2008 r., została tym samym zakończona.

2011
Masterflex Group, Masterflex: Produktabbildung des neu entwickelten templine Heizschlauchs im Querschnitt, mit seinem innenliegenden Medienschlauch, der Heizspirale und der speziellen Umflechtung, für eine gleichmäßige Erwärmung des Fördermediums

Nowy produkt: templine®

Elektrycznie ogrzewany system węży templine® jest po raz pierwszy prezentowany na zewnątrz. Unikalna konstrukcja templine® umożliwia równomierne ogrzewanie transportowanego materiału. Skutkuje to znacznymi oszczędnościami w zużyciu energii. templine® został wyróżniony jako produkt miesiąca.

2010
Masterflex Group, Masterflex: Abbildung des neuen eletrisch ableitfähigen Schlauchs Master-Clip Viton, als Ergänzung des Sortiments für Schläuche für EX gefährdete Zonen

Nowy typ węża przewodzącego prąd elektryczny

Wraz z nowym wężem przewodzącym prąd typu Master-Clip VITON® EL, Masterflex dodaje kolejny produkt do swojej gamy wysoce elastycznych węży z profilem zaciskowym do stref zagrożonych wybuchem.

2010

Sprzedaż Grupy Mobility

Zarząd ogłosił sprzedaż Grupy Mobility jako ostatniej działalności poza głównym obszarem działalności Grupy Masterflex. Sprzedaż, która nastąpi w 2011 roku, zakończy reorganizację Grupy zapoczątkowaną w 2008 roku (koncentracja na podstawowej działalności w zakresie zaawansowanych technologicznie systemów przewodów).

2010

Ekspansja Grupy Masterflex

Założenie nowej spółki handlowej w Brazylii. W Rosji powstaje spółka joint venture ze szwedzko-rosyjską firmą. W ten sposób Masterflex rozszerza swoją międzynarodową działalność w głównym obszarze biznesowym zaawansowanych technologicznie systemów węży, podczas gdy nadal jest restrukturyzowany.

2010

Sprzedaż SURPRO GmbH

W ramach ponownego skupienia się na podstawowej działalności, spółka zależna SURPRO GmbH zostaje sprzedana.

2010

20. rocznica powstania firmy Novoplast Schlauchtechnik

Założona przez nas spółka zależna Novoplast Schlauchtechnik obchodzi 20-lecie istnienia.

2010
Masterflex Group, Masterflex: Tobende Hunde auf dem Hundeplatz mit der neuen Produktserie fun-flexx® die als professionelle Hundetunnel für den Hundesport und Freizeiteinsätze mit Hund genutzt werden

Nowa seria produktów: fun-flexx®

Dzięki serii produktów fun-flexx®, Masterflex oferuje profesjonalne tunele dla psów do uprawiania sportów i rekreacji, a także systemy tuneli dla fretek.

2010
Masterflex Group, Masterflex: Abbildung der neuen antistatische Schlauchserie, die alle Anforderungen der neuen TRBS Richtlinie 2153 zur ableitung elektrostatischer Aufladung erfüllt und abriebfeste und mikrobenfeste Schläuche sowie Lebensmittel- und Pharmaschläuche umfasst

Rozpoczęcie produkcji: seria węży antystatycznych dla stref EX

Masterflex produkuje serię węży antystatycznych do stref EX z niemigrującym trwałym środkiem antystatycznym, który spełnia wszystkie wymagania nowej dyrektywy TRBS 2153 (dawniej BGR 132) w zakresie rozpraszania ładunków elektrostatycznych. Seria produktów obejmuje węże odporne na ścieranie i mikroby, a także węże do stosowania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

2009
Masterflex Group, Masterflex: Mark Becks, wird am 1. Juni 2009 neuer Finanzvorstand der Masterflex AG und unterstütz Dr. Andreas Bastin an der Spitze des Unternehmens

Nowy dyrektor finansowy

1 czerwca Mark Becks został nowym dyrektorem finansowym Masterflex AG.

2009

Nowa seria węży "Master-TPA"

Masterflex produkuje serię węży "Master-TPA", które składają się w około 30 procentach z surowców odnawialnych i łączą w sobie różnorodne właściwości produktu, które wcześniej mogło zaoferować tylko kilka bardzo specjalnych rodzajów materiałów.

2009
Masterflex Group, Masterflex: Neue Klemmschalenverbindung zum kombinieren von handelsüblichen standard Verbindungselementen miteinander kombinieren zu können

Innowacyjny system łączenia powłoki zaciskowej

Dzięki nowemu typowi systemu połączeń zaciskowych Masterflex oferuje zorientowane na klienta, ekonomiczne rozwiązanie systemowe, z którym można łatwo łączyć dostępne na rynku standardowe elementy łączące.

2009

Współpraca w zakresie marketingu ogniw paliwowych

Spółki zależne Masterflex Brennstoffzellentechnik GmbH i digomed:medical IT solutions GmbH uzgodniły współpracę w zakresie marketingu ogniw paliwowych.

2008

Sprzedaż DICOTA GmbH

W ramach ponownego skupienia się na podstawowej działalności, spółka zależna DICOTA GmbH zostaje sprzedana.

2008
Masterflex Group, Novoplast Schlauchtechnik: Novoplast Schlauchtechnik erweiteret die Produktionsflächen mit einer neuen, 2.000 qm großen Produktionshalle am Firmensitz in Halberstadt.

Rozbudowa zakładu w Halberstadt

Spółka zależna Novoplast Schlauchtechnik otwiera nową halę produkcyjną o powierzchni 2 000m2 .

2008

Herzog teraz w radzie nadzorczej

Były CEO Detlef Herzog został wybrany do Rady Nadzorczej przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

2008

Rozszerzenie opcji produkcyjnych

Masterflex rozszerza możliwości produkcyjne serii Master-Clip do średnicy 2000 (wcześniej DN 900). Zewnętrzna stalowa spirala służy do zaciskania materiałów używanych do tworzenia węży odpornych na rozciąganie. Proces ten umożliwia przetwarzanie specjalnych tkanin w wysokiej jakości węże ssące i dmuchawy.

2008
Masterflex Group, Masterflex: Abbildung des neuen Vorstandsvorsitzenden Dr. Andreas Bastin, der zum 1. April 2008 vom Aufsichtsrat an die Spitze der Masterflex AG gewählt wurde und die strategische neuausrichtung

Zmiana na szczycie zarządu

W dniu 1 kwietnia 2008 r. dr Andreas Bastin zostaje nowym dyrektorem generalnym Masterflex AG. Rozpoczyna się strategiczne dostosowanie Grupy Masterflex, koncentrujące się na głównym obszarze działalności, jakim są zaawansowane technologicznie systemy węży i ich finansowanie.

2008
Masterflex Group, Masterflex: Abbildung des Lastentaxis von dem 14 Stück in Berlin bereits unterwegs sind und die von der deutschen Telekom getestet werden

Rowery cargo w użyciu

Deutsche Telekom testuje rowery cargo firmy Masterflex - w Berlinie używanych jest 14 taksówek towarowych.

2007

Przeniesienie zakładu produkcyjnego do Bułgarii

Zakład produkcji węży w Bułgarii zostaje przeniesiony do Czech. Spółka zależna SURPRO produkuje tam lokalnie.

2007

Wsparcie dla największego projektu tunelowego w Niemczech

Spółka zależna TechnoBochum GmbH jest dostawcą dla największego projektu tunelowego w Niemczech, rozbudowy i budowy nowej linii kolejowej Karlsruhe-Basel.

2007

Nabycie akcji

DICOTA GmbH nabywa siedemdziesiąt procent udziałów w DICOTA AG, CH-Freienbach, w dniu 11 października 2007 roku.

2007

Masterduct opracowuje nową linię produkcyjną

W Masterduct w USA powstaje zupełnie nowa linia produktów do węży wysokotemperaturowych.

2007

Dalszy rozwój technologii wodorowych ogniw paliwowych

W ramach projektu HYCHAIN-MINITRANS przedstawiciele polityczni z czterech uczestniczących regionów zgodzili się ściśle współpracować nad wykorzystaniem i dalszym rozwojem technologii wodorowych ogniw paliwowych w pojazdach.

2007

Największe zamówienie w historii firmy

Spółka zależna CAB GmbH dostarcza 14 000 rowerów z napędem elektrycznym. Jest to decydujący krok w kierunku dalszego otwarcia rynku lekkich pojazdów mobilnych.

2007

Azjatycka ekspansja Grupy DICOTA

Grupa DICOTA z powodzeniem rozwija się w Azji i prezentuje swój program produktów na targach Computex w Tajpej.

2007
Masterflex Group, Masterflex: Produktabbildung des zertifizierten Komplettschlauchsystems das sich zur Förderung von flüssigen Lebensmitteln eignet und welches Masterflex als erster und einziger Hersteller anbietet

Fuzja w branży technologii medycznych

Novoplast Schlauchtechnik zostaje członkiem sieci MIMEG, zrzeszającej dziewięć firm z branży technologii medycznych: http: //www.mimeg.de.

2006

Certyfikowany kompletny system węży do żywności

Masterflex jest pierwszym i jedynym producentem oferującym certyfikowany kompletny system węży do transportu płynnych produktów spożywczych.

2006
Masterflex Group, Masterflex: Produktabbildung des neuen Master-PUR Inline Schlauchs mit seiner nahtlos glatten Innenauskleidung ,für hoch abrasive Fördergüter

Masterflex wyznacza standardy branżowe

Masterflex wyznacza nowe standardy w technologii przenośników dzięki wężom Master-PUR typu inline. Wąż wyłożony poliuretanem, który jest gładki od wewnątrz, ma żywotność do 6,5 razy dłuższą i lepszą odporność na ciśnienie niż najlepiej przetestowany wąż gumowy.

2006

Nowy standardowy program w Novoplast Schlauchtechnik

Spółka zależna Novoplast Schlauchtechnik GmbH przedstawia nowy standardowy program dla węży pneumatycznych PUR odpornych na mikroby i hydrolizę oraz węży termoutwardzalnych. Te ostatnie są stosowane na przykład w maszynach tekstylnych.

2006

Udział w PERM Motor GmbH

Masterflex Brennstoffzellentechnik GmbH nabywa 67 procent udziałów w PERM Motor GmbH, Breisach. PERM dostarcza kluczowy produkt do napędu technicznego rowerów towarowych.

2006
Masterflex Group, Matzen & Timm: Aussenansicht des neuen Firmensitzes des Tochterunternehmens Matzen & Timm, nach Umzug nach Norderstedt Nähe Hamburg, zur Vergrößerung der Produktionskapazitäten

Przeniesienie do Norderstedt z Matzen & Timm

Spółka zależna Matzen & Timm GmbH rozszerza swoje moce produkcyjne i przenosi swoją siedzibę z Hamburga do Norderstedt.

2006

Einsatz während Fußballweltmeisterschaft in Deutschland

Die T-Com setzt während der Fußballweltmeisterschaft in Deutschland die weltweit ersten Cargobikes ein.

2006

10. rocznica w Masterflex UK

Brytyjska spółka zależna Masterflex Technical Hoses Ltd. obchodzi 10-lecie istnienia.

2006
MasterflexGroup, Masterflex: Vertraglich festgelegte beteiligung am EU-Projekt HyChain Minitrans zur Auslieferung von Cargobikes mit Brennstoffzellentechnologie von Masterflex

Międzynarodowy projekt dla Masterflex Brennstoffzellentechnik GmbH

Masterflex dostarczy rowery cargo (lekkie pojazdy) z napędem na ogniwa paliwowe w ramach unijnego projektu HyChain Minitrans. Umowa zostanie podpisana w obecności przedstawicieli Komisji Europejskiej w Brukseli. Ponadnarodowy projekt ma na celu zademonstrowanie innowacyjnych i zrównoważonych alternatyw dla silnie uzależnionego od ropy przemysłu transportowego.

2005

Pierwsza dostawa na całym świecie

Dostawa pierwszej na świecie floty rowerów napędzanych ogniwami paliwowymi do miasta Herten w Zagłębiu Ruhry.

2005

Nabycie grupy spółek SURPRO

Masterflex przejmuje Grupę SURPRO, jedną z wiodących firm w dziedzinie powlekania metali szlachetnych.

2005
Masterflex Group, Masterflex: Produktvorstellung des neuen

Prezentacja taksówki towarowej "Cargobike"

Po raz pierwszy zaprezentowano uniwersalną taksówkę towarową "Cargobike" z innowacyjnym systemem napędowym opartym na wodorowych ogniwach paliwowych. Oprócz napędu, energia elektryczna może być również dostarczana do oświetlenia lub chłodzenia przewożonych towarów. Zasięg wynosi 250 kilometrów.

2004
Masterflex Group, Masterflex: Porträit Abbildung des neuen Finanzvorstands der Masterflex AG, Ulrich Wantia, der vom Aufsichtsrat am 10. Dezember 2004 gewählt wurde

Nowy dyrektor finansowy

Ulrich Wantia został powołany na stanowisko Dyrektora Finansowego przez Radę Nadzorczą w dniu 10 grudnia 2004 roku.

2004
Masterflex Group, Masterflex: Vorstellung des ersten Elektofahrrades auf der Hannover Meese, welches mit dem von Masterflex entwickelten Brennstoffzellenantrieb ausgestattet ist und dort von NRW-Minister Axel Horstmann probegefahren wird

Pierwszy prototyp roweru elektrycznego od Masterflex

Masterflex prezentuje prototyp roweru elektrycznego z napędem na ogniwa paliwowe na targach Hannover Messe. Minister NRW Axel Horstmann testuje rower, który ma zasięg około 120 kilometrów.

2003

Nagroda dla Masterflex

Masterflex został uhonorowany nagrodą "Oscar dla MŚP". Nagroda ta jest przyznawana szczególnie innowacyjnym firmom średniej wielkości od 1995 roku.

2003

Dopuszczenie do segmentu giełdowego Prime Standard

Masterflex AG został dopuszczony do nowego segmentu giełdowego Prime Standard, segmentu o najwyższych wymogach przejrzystości dla spółek giełdowych.

2002

Masterflex AG kończy 15 lat!

Masterflex AG świętuje 15-lecie działalności.

2001

10. rocznica działalności Masterflex France

Francuska spółka zależna Masterflex S.A.R.L. obchodzi 10. rocznicę powstania.

2001

Po raz pierwszy 300

Masterflex zatrudnia ponad 300 osób w całej Grupie.

2001

Nabycie większościowego pakietu udziałów w DICOTA GmbH

Nabywając większościowe udziały w DICOTA GmbH, Masterflex AG przygotowuje się do wejścia na rynek technologii ogniw paliwowych.

2000

Rocznica i rozbudowa witryny

10. rocznica Novoplast Schlauchtechnik GmbH i inauguracja nowej hali produkcyjnej z pomieszczeniami czystymi

2000

Rozszerzenie asortymentu produktów w USA

Rozpoczęcie produkcji zaawansowanych technologicznie systemów węży w USA

2000
Masterflex Group, Masterflex SE: Hinweis auf Börsentafel zum Börsengang der Masterflex AG am 16.Juni 2000 an der Frankfurter Börse mit einem Einstiegspreis von 30,50 DM pro Stück

Wprowadzenie na rynek akcji

Masterflex AG wchodzi na giełdę we Frankfurcie 16 czerwca (SMAX/Official Trading)

2000

Konwersja do AG

W maju spółka Masterflex Kunststofftechnik GmbH zostaje przekształcona w Masterflex AG. W skład zarządu wchodzą Detlef Herzog (przewodniczący) i Hiltrud Mütherich (finanse).

2000

Nabycie spółki Techno GmbH

1999

Rozbudowa zakładu w Gelsenkirchen

Masterflex podwaja swoją powierzchnię produkcyjną w zakładzie w Gelsenkirchen.

1999

Początek ekspansji w USA

Zakup spółki Flexmaster U.S.A./Houston

1999
Masterflex Group, Masterflex: Combiflex Verbindungssysteme aus PU von Masterflex als Alleinstellungsmerkmal weltweit

Pierwsze na świecie: systemy połączeń Combiflex

Jedyny na świecie dostawca systemu połączeń Combiflex wykonanego z poliuretanu

1999

Innowacje w zakresie przewodów hamulcowych do samochodów ciężarowych

Opracowanie nowego typu przewodu hamulcowego PU do samochodów ciężarowych przez spółkę zależną Novoplast Schlauchtechnik GmbH

1999
Mastrflex Group,Masterflex: Produktausstellung auf Messestand und Vorstellung des neuartigen Produktionsverfahrens zum Auskleiden von Stahlrohren mit hochabriebfestem PU-Kunststoff

Rozszerzenie technik produkcji

Opracowanie nowego procesu wykładania rur stalowych wysoce odpornym na ścieranie tworzywem PU

1996
Masterflex Group, Masterflex Technical Hoses Ltd.: Aussenansicht des Firmengebäudes der neu gegründeten Tochtergesellschaft Masterflex Technical Hoses Ltd., mit Firmensitz in Großbritannien, im Gründungsjahr 1996

Wejście na rynek w Wielkiej Brytanii

Założenie spółki zależnej Masterflex Technical Hoses Ltd. w Wielkiej Brytanii

1996

Rozbudowa zakładów produkcyjnych: Francja

Budowa nowego zakładu w Lyonie/Francja

Masterflex Group, Masterflex: Nochmalige Erweiterung der Produktionsfläche in Gelsenkirchen auf Grund der rasanten Expansion

Rozbudowa obszaru produkcyjnego

Ze względu na szybki rozwój, obszar produkcyjny w Gelsenkirchen został ponownie powiększony.

1994
Masterflex Group, Masterflex: Grundsteinlegung mit Errichtung der ersten Grundmauern unter Teilnahme von offiziellen Vertretern der Stadt und der Presse

Budowa siedziby głównej dla Grupy Masteflex

Budowa nowego zakładu w Gelsenkirchen o powierzchni produkcyjnej/administracyjnej/magazynowej 7 300 m². Od 1994 r. jest to również siedziba Grupy Masterflex, która później działa na całym świecie.

1992

Innowacje w zakresie formowania tworzyw sztucznych

Opracowanie formuły tworzywa sztucznego (po raz pierwszy na świecie), za pomocą której można po raz pierwszy wyprodukować trudnopalne i oficjalnie zatwierdzone węże PU jako zamiennik węży PVC.

1991
Masterflex Group: Aufbau einer neuen Coatingabteilung in Herten mit neuartiger Möglichkeit zum Auskleiden von Polyurethan Schlaeuchen mit besserem Verschleißschutz, die auf Messestand erstmalig präsentiert werden

Powłoka dla podszewki PU

Budowa działu powlekania w Herten: innowacyjne powlekanie węży poliuretanowych (PU). Poliuretan to bardzo sprężyste tworzywo sztuczne, które jest trudne w obróbce.

1991
Masterflex Group, Masterflex S.A.R.L: Außenansicht des Firmengebaeudes der neu gegründeten Tochtergesellschaft Masterflex S.A.R.L., in Lyon, Frankreich, im Gründungsjahr 1991

Ekspansja na rynek francuski

Założenie spółki zależnej Masterflex S.A.R.L w Lyonie/Francja

1990

Innowacje w technologiach procesowych

Rozwój nowych technologii procesowych i maszyn do przetwarzania wysokotemperaturowych tworzyw sztucznych i zaawansowanych technologicznie tkanin

1989

Rozbudowa zakładu produkcyjnego

Czterokrotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej w Herten do 1 600 m²

1987
Masterflex Group: Alte Logo der Masterflex Kunststofftechnik GmbH in schwarz weiß

Fundacja firmy

Założenie Masterflex Kunststofftechnik GmbH w Herten/Ruhr z 3 pracownikami. Powierzchnia produkcyjna wynosi 400 m².