MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Skontaktuj się z nami

Czy masz ogólne pytania dotyczące organizacji, naszych lokalizacji lub chciałbyś złożyć konkretne zapytanie do Masterflex? A może szukasz konkretnej osoby kontaktowej dla określonego działu? Mamy kilka propozycji do wyboru.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Metalowe złącze

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie metalowych złączy do węży. Nasza oferta metalowych złączy do węży obejmuje kołnierze stożkowe, elementy łączące, zaciski przegubowe, osłony zaciskowe, złącza do węży i reduktor do węży.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu, skontaktuj się z nami - znajdziemy rozwiązanie!

Wszechstronne metalowe złącza węży

Nasze złącza do węży wykonane z metali takich jak stal nierdzewna, aluminium lub ocynkowana blacha stalowa są szczególnie odpowiednie do transportu stałych mediów płynnych i gazowych w różnych gałęziach przemysłu. Zapewniają one bezpieczne połączenie między wężem a złączką.

Nasza gama metalowych złączy do węży obejmuje kołnierze stożkowe, króćce, zaciski przegubowe, osłony zaciskowe, złączki do węży i reduktor do węży. Nasze kołnierze stożkowe są szczególnie łatwe w montażu w połączeniu z naszymi szybkozłączkami.

Norma ISO EN 14420-4 opisuje , w jaki sposób luźny kołnierz lub stały kołnierz z króćcem można zaprojektować jako połączenie, które można montować i demontować za pomocą połączenia płaszczowego. Złączki takie składają się z króćca z kołnierzem blokującym, w którym króciec węża lub króciec płaszczowy jest wkładany do węża. Wąż można następnie docisnąć do elementu łączącego za pomocą zacisków.

Więcej informacji na temat wykonywania tego typu połączeń zaciskowych można znaleźć w przygotowanej przez nas instrukcji obsługi.

Zalety złączy metalowychWybór złącza metalowegoSkontaktuj się z nami

Stimmungsbild: Gesprächssituation über Lebensmittelschlauchverbinder bei der Masterflex

Zaciśnięte lub przykręcone: Jak metalowe złącza zapewniają higieniczną szczelność

Połączenie zaciskowe składa się zazwyczaj z dwóch identycznych gniazd zaciskowych, uszczelki zaciskowej i zacisku zaciskowego z nakrętką motylkową. W przeciwieństwie do tego, tak zwana złączka do rur mlecznych wykorzystuje gwint sprzęgający lub metryczny gwint okrągły zgodnie z DIN 405, a także stożkowe gniazdo uszczelniające, a także pierścień uszczelniający. Połączenie między wężem a złączką jest wykonane za pomocą połączenia PU, które zostało zaprojektowane w celu zapewnienia szczególnie płynnego przejścia.

Oba rozwiązania połączeń, zarówno zaciskane, jak i skręcane, gwarantują bezpieczne i higieniczne uszczelnienie. Jednak w przypadku połączeń zaciskowych należy zachować ostrożność, aby zapewnić wystarczający nacisk na uszczelkę. Jeśli jednak ciśnienie jest zbyt wysokie lub instalacja jest nieprawidłowa, istnieje ryzyko migracji medium poza uszczelkę (tzw. migracja wsteczna).

Złączki do rur mleczarskich i połączenia zaciskowe są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym. Wymagania dotyczące odpowiednich rozwiązań połączeniowych opisano w normach DIN 11851(połączenie śrubowe rury mlecznej) i DIN 32676 (połączenie zacis kowe). Oba połączenia spełniają wysokie wymagania higieniczne. Gwinty stosowane w higienicznych złączach skręcanych mają grube i zaokrąglone boki gwintu, dzięki czemu są łatwe do czyszczenia.

Połączenia zaciskowe są szczególnie odpowiednie dla połączeń, które muszą być często rozłączane. Złączki można łatwo rozłączyć lub zmontować ręcznie i bez użycia narzędzi. Połączenie zaciskowe jest symetryczne i nie jest podzielone na część męską i żeńską.

Złącza węży montowane na stałe z jednej formy

Dostarczamy tylko pojedyncze metalowe złącza do węży w połączeniu z wężem. W zależności od wybranego typu węża, możemy wyprodukować dla Ciebie następujące formowane złącza do węży o różnych szerokościach nominalnych.

Chociaż produkcja tych trwale formowanych złączy jest ważną częścią naszej znormalizowanej produkcji, takie powlekane części nie są standardowymi elementami w ścisłym tego słowa znaczeniu. Połączenie węża i złączki skutkuje raczej powstaniem artykułów systemowych lub systemów węży, które są produkowane na zamówienie. Jednak możliwości modyfikacji artykułów są ograniczone dzięki tak zwanej powłoce. Odróżnia to złącza od węży, które również można dostosować. Porównywalne opcje dostosowywania produktów są ograniczone w przypadku złączy metalowych.

Niemniej jednak, w szczególności złącza montowane na stałe są raczej nietypowymi komponentami. Również dlatego, że są one standardowo wyposażone w interfejs cyfrowy. Oznacza to, że odpowiednie systemy węży są kompatybilne z aplikacją AMPIUS®.

Jest jeszcze coś, co sprawia, że metalowe złącza montowane na stałe są wyjątkowe: wszystkie odpowiednie systemy węży mają uziemione połączenie między wężem a złączką. Dzięki uziemieniu stalowego drutu sprężynowego na złączu, ładunek elektrostatyczny może zostać rozproszony.

Zalety metalowych złączy węży

Korzystanie z naszych metalowych złączy w połączeniu z naszymi wężami zapewnia szereg korzyści, takich jak

  • szczelne połączenie
  • zoptymalizowany przepływ

Nie każda kombinacja węża i metalowego złącza oferuje wyżej wymienione korzyści w takim samym stopniu. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać poradę, które rozwiązanie lub system węży najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom.

Stimmungsbild: Masterflex Mitarbeiter im Gespräch zu Schlauchsysteme für Lebensmittel in der Entwicklung

Masz pytania dotyczące naszych metalowych złączy? Porozmawiaj z nami!

Z niecierpliwością czekamy na rozmowę z Tobą!

Masz pytania dotyczące naszych produktów, niestandardowych rozwiązań lub specjalnych obszarów zastosowań i wymagań? Skontaktuj się z nami! Z niecierpliwością czekamy na rozmowę!

Stimmungsbild: Masterflex Mitarbeiter bei der Beratung eines Kunden

Wykorzystujemy dane osobowe wyłącznie w celu przetworzenia zapytania kontaktowego. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności.