MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Skontaktuj się z nami

Czy masz ogólne pytania dotyczące organizacji, naszych lokalizacji lub chciałbyś złożyć konkretne zapytanie do Masterflex? A może szukasz konkretnej osoby kontaktowej dla określonego działu? Mamy kilka propozycji do wyboru.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Plastikowe złącze

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie plastikowych złączy do węży. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu, skontaktuj się z nami - znajdziemy rozwiązanie!

Wszechstronne plastikowe złącza węży

Nasze złącza z tworzyw sztucznych są idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności bezpiecznego i niezawodnego połączenia rur przewodzących media. Mamy tutaj możliwość formowania tworzyw sztucznych do produkcji specjalnych części łączących lub do mocowania tulei w specjalnie zaprojektowanych formach(powlekanie), a nawet wtryskiwania ich przez naszych ekspertów od formowania wtryskowego w ramach Grupy Masterflex, Fleima-Plastic. Umożliwia nam to łączenie węży z innymi funkcjonalnymi częściami z doskonałym dopasowaniem i optymalnym uszczelnieniem.

Portfolio naszych plastikowych złączy obejmuje różne typy kołnierzy, które można połączyć z kołnierzem współpracującym lub elementem łączącym. Wybór kołnierzy stałych, luźnych i gwintowanych uzupełniają różne kołnierze stożkowe. Kołnierze stożkowe są szczególnie łatwe w montażu w połączeniu z naszymi zaciskami szybkomocującymi.

Oprócz różnych typów kołnierzy, nasz wybór plastikowych złączy obejmuje również inne rozwiązania połączeniowe, takie jak

 • gniazda - w tym gniazda termokurczliwe
 • króćce
 • złącza węży i
 • tuleje do węży

Zalety złączy plastikowychWybór złącza z tworzywa sztucznegoSkontaktuj się z nami

Stimmungsbild: Produktvorstellungsmeeting zu neuem Kunststoffverbinder

Plastikowe złącze węża: kołnierz czy gniazdo?

Kołnierze: wiele typów produktów, jedna rodzina produktów

Rodzina produktów kołnierzowych obejmuje różne typy produktów, które są opisane na różne sposoby dla różnych poziomów ciśnienia w normie DIN EN 1092-1. Ta europejska norma zastąpiła różne indywidualne normy niemieckie, takie jak wcześniejsze normy 2632, 2633 i 2673. W oparciu o normę DIN 1092-1, konstrukcja naszych połączeń kołnierzowych opiera się w szczególności na następujących typach:

 • 04 "Luźne kołnierze do przyspawania kołnierza szyjkowego",
 • 11 "Kołnierze szyjkowe do spawania" i
 • 34 "Kołnierz z szyjką do spawania".

Firma Masterflex rozróżnia te dwa typy:

 • Kołnierz luźny
 • Kołnierz stały

Połączenia kołnierzowe muszą spełniać specjalne wymagania, ponieważ są one skręcane za pomocą śrub, podkładek i nakrętek w sposób wzdłużnie dopasowany i szczelny. Połączenie kołnierzowe musi zatem absorbować momenty dokręcania śrub i przenosić powstałą siłę na kołnierz bez deformacji. Wszystkie połączenia kołnierzowe umożliwiają rozłączne połączenia, np. z pompami, armaturą lub zbiornikami.

Poszczególne kołnierze i dysze produkujemy z poliuretanu dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Podobnie jak nasze węże spożywcze, te plastikowe złącza są szczególnie odpowiednie do stosowania w sektorze spożywczym. W ten sposób węże i złącza tworzą ciągłe połączenie wszędzie tam, gdzie higiena i bezpieczeństwo żywności mają kluczowe znaczenie.

Gniazda: Więcej niż zwykłe połączenia wtykowe

W zależności od wymagań, do produkcji tulei wykorzystujemy poliuretan o specjalnie ulepszonych właściwościach materiałowych. Na przykład, przetwarzamy poliuretan przewodzący prąd elektryczny lub trwale antystatyczny, aby produkować złącza, które są szczególnie odpowiednie do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Poszczególne złącza są również dopasowywane do określonych węży, a tym samym projektowane pod kątem konkretnych wymagań, takich jak

Stimmungsbild: Erklärsituation zu Schlauchverbinder

Plastikowe złącza montowane na stałe: połączenia z jednej formy

Niektóre plastikowe złącza dostarczamy wyłącznie w połączeniu z wężem. W zależności od wybranego typu węża, możemy wyprodukować następujące trwale formowane złącza o różnych szerokościach nominalnych.

Mimo że produkcja tych trwale formowanych złączy jest ważną częścią naszej znormalizowanej produkcji, takie powlekane części nie są standardowymi elementami w wąskim znaczeniu tego słowa. Połączenie węża i złącza skutkuje raczej powstaniem artykułów systemowych lub systemów węży, które są produkowane na zamówienie. Jednak możliwości modyfikacji artykułów są ograniczone, jeśli chodzi o powlekanie. W przeciwieństwie do węży, gdzie dostosowanie jest zawsze możliwe. Porównywalne opcje dostosowywania produktów są ograniczone w przypadku plastikowych złączy.

Niemniej jednak, w szczególności złącza montowane na stałe są dość nietypowymi komponentami. Dzieje się tak również dlatego, że są one standardowo wyposażone w interfejs cyfrowy. Oznacza to, że odpowiednie systemy węży są kompatybilne z aplikacją AMPIUS®.

Jest jeszcze coś, co sprawia, że złącza plastikowe montowane na stałe są wyjątkowe: podczas produkcji wbudowujemy płytki uziemiające w poszczególne kołnierze stożkowe i stałe, które mogą rozpraszać ładunki elektrostatyczne.

Zalety plastikowych złączy węży

Korzystanie z naszych plastikowych złączy w połączeniu z naszymi wężami zapewnia liczne korzyści, takie jak

 • Połączenie mechaniczne z siłą rozciągającą i wzdłużną
 • Szczelne połączenie z cieczą
 • Gazoszczelne połączenie
 • Opcja połączenia bez zwężenia przekroju poprzecznego
 • Płynne przejście między wężem a złączem
 • Prosty montaż
 • Większość złączy można łatwo wymienić i nadają się one do wielokrotnego użytku.

Nie każda kombinacja węża i złącza z tworzywa sztucznego oferuje wyżej wymienione zalety w takim samym stopniu. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać poradę, które rozwiązanie lub system węży najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom.

Masterflex Group - unsere Ingenieure diskutieren

Wybór odpowiedniego plastikowego złącza węża

Wybór odpowiedniego złącza węża jest trudny. W przypadku wielu elementów należy zwrócić uwagę nie tylko na prawidłową średnicę nominalną, ale także na dodatkowe kryteria, które mają znaczenie. W niektórych przypadkach przy wyborze elementu należy zatem wziąć pod uwagę również następujące aspekty

W przypadku kołnierzy należy również zwrócić uwagę na specyfikację PN10/16 lub dopuszczalne ciśnienie nominalne kołnierza. Ciśnienie nominalne określa również wymiary i liczbę otworów na śruby kołnierza. Od szerokości nominalnej DN 200, układ otworów może się różnić w zależności od stopnia ciśnienia lub PN10/16.

Wybierając kołnierze, należy upewnić się, że używane są tylko kołnierze lub złączki o tym samym ciśnieniu nominalnym. Należy zwrócić szczególną uwagę na informacje dotyczące ciśnienia nominalnego kołnierza w opisie produktu dla następujących złączy z tworzywa sztucznego:

Masz pytania dotyczące naszych plastikowych złączy do węży? Porozmawiaj z nami!

Z niecierpliwością czekamy na rozmowę z Tobą!

Masz pytania dotyczące naszych produktów, niestandardowych rozwiązań lub specjalnych obszarów zastosowań i wymagań? Skontaktuj się z nami! Z niecierpliwością czekamy na rozmowę!

Stimmungsbild: Masterflex Mitarbeiter bei der Beratung eines Kunden

Wykorzystujemy dane osobowe wyłącznie w celu przetworzenia zapytania kontaktowego. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności.